Skip to main content Skip to search Skip to main navigation
Menü
30-day satisfaction guarantee
Free shipping from 99 €, otherwise 7,90 €
Free advice: 0800 678 7997
Treueprogramm: Sammle 5 % Guthaben mit jeder Bestellung Treueprogramm: 5 % Guthaben pro Bestellung

Current offers

Filter products

125 Article
Sort by:
%
-15%
COLLAGEN POWDER
Flavorless powder without additives

Average rating of 4.9 out of 5 stars

Content: 0.3 kg (€84.97* / 1 kg)

€25.49 €29.99

(€84.97 / 1 kg)
%
BESTSELLER
-15%
CRANBERRY + D-MANNOSE Tablets
Known for urinary tract & bladder

Average rating of 4.9 out of 5 stars

Content: 0.06 kg (€325.67* / 1 kg)

€19.54 €22.99

(€325.67 / 1 kg)
BESTSELLER
NEW
-15%
AMINO ACIDS COMPLEX - Tablets
All essential amino acids - plus important cofactors

Average rating of 5 out of 5 stars

Content: 0.2329 kg (€75.10* / 1 kg)

€21.24 €24.99

(€91.20 / 1 kg)
%
-33%
LIQUID BEAUTY - Collagen to drink
Collagen peptides & hyaluronic acid + vital substances - for attractive skin

Average rating of 4.9 out of 5 stars

Content: 0.45 L (€44.42* / 1 L)

€19.99 €29.99

(€44.42 / 1 L)
%
BESTSELLER
-25%
MAGNESIUM KOMPLEX Capsules
Three types of magnesium - for rapid absorption and with a depot effect

Average rating of 4.9 out of 5 stars

Content: 0.144 kg (€104.10* / 1 kg)

€14.99 €19.99

(€104.10 / 1 kg)
%
BESTSELLER
-28%
VITAMIN D3 + K2 DROPS
High-dose drops for bones, muscles & immune system

Average rating of 4.9 out of 5 stars

Content: 0.05 L (€359.80* / 1 L)

€17.99 €24.99

(€359.80 / 1 L)
-15%
L-ARGININ KOMPLEX Capsules
L Arginine capsules high dose - for blood pressure & circulation

Average rating of 4.9 out of 5 stars

Content: 0.1386 kg (€108.15* / 1 kg)

€16.99 €19.99

(€122.58 / 1 kg)
%
BESTSELLER
-20%
CURCUMA forte with NovaSol Curcumin
3-fold complex: micelle curcumin + vitamin D + vitamin C

Average rating of 4.9 out of 5 stars

Content: 0.0284 kg (€563.03* / 1 kg)

€15.99 €19.99

(€563.03 / 1 kg)
%
NEW
-15%
MULTIVITAMIN KOMPLEX Tablets
An all-round supply of multivitamins

Average rating of 4.9 out of 5 stars

Content: 0.045 kg (€339.78* / 1 kg)

€15.29 €17.99

(€339.78 / 1 kg)
%
BESTSELLER
NEW
-25%
DARM FREUNDE - Probiotics capsules
For intestinal treatment: Probiotic cultures complex with 30 strains, vegan

Average rating of 4.9 out of 5 stars

Content: 0.023 kg (€749.57* / 1 kg)

€17.24 €22.99

(€749.57 / 1 kg)
BESTSELLER
-15%
BIO CURCUMA 3000 capsules
High-dose organic curcuma

Average rating of 4.9 out of 5 stars

Content: 0.036 kg (€388.61* / 1 kg)

€16.99 €19.99

(€471.94 / 1 kg)
%
BESTSELLER
-30%
OPC Grape Seed Extract Capsules
Strongest antioxidants in every OPC capsule - pure OPC from the grape seed

Average rating of 4.9 out of 5 stars

Content: 0.12 kg (€122.42* / 1 kg)

€14.69 €20.99

(€122.42 / 1 kg)
%
BESTSELLER
-20%
CHANGE YEARS Capsules
Variant: Single can
Feel good during the menopause - very simple and 100% natural!

Average rating of 4.7 out of 5 stars

Content: 0.042 kg (€475.95* / 1 kg)

€19.99 €24.99

(€475.95 / 1 kg)
%
-20%
METABOLISM ACTIVE
Variant: Single can
Vital substance complex for the metabolism - for women over 50

Average rating of 4.9 out of 5 stars

Content: 0.045 kg (€444.22* / 1 kg)

€19.99 €24.99

(€444.22 / 1 kg)
%
-15%
TRIBULUS TERRESTRIS
Popular with athletes - with 90 % saponin content

Average rating of 4.9 out of 5 stars

Content: 0.1848 kg (€183.93* / 1 kg)

€33.99 €39.99

(€183.93 / 1 kg)
%
-15%
NERVOUS POWER
Variant: Single can
Plant-based capsules for mental health

Average rating of 5 out of 5 stars

Content: 0.046 kg (€423.70* / 1 kg)

€19.49 €22.99

(€423.70 / 1 kg)
%
-15%
BEAUTY VITAMIN C SERUM - 30 ml
"Wow" effect for your facial skin - with hyaluronic acid and vitamin E

Average rating of 5 out of 5 stars

Content: 0.03 L (€366.33* / 1 L)

€10.99 €12.99

(€366.33 / 1 L)
%
-15%
FIGURE FIT COMPLEX
Support your desire to lose weight simply & naturally

Average rating of 4.7 out of 5 stars

Content: 0.078 kg (€217.82* / 1 kg)

€16.99 €19.99

(€217.82 / 1 kg)
%
-15%
CANDIDA Complex
Against Candida albicans fungal infection

Average rating of 4.8 out of 5 stars

Content: 0.028 kg (€606.79* / 1 kg)

€16.99 €19.99

(€606.79 / 1 kg)
%
NEW
-15%
ENERGIE-KICK - Energy capsules
Plant power with caffeine + amino acids and B vitamins

Average rating of 5 out of 5 stars

Content: 0.0567 kg (€299.65* / 1 kg)

€16.99 €19.99

(€299.65 / 1 kg)
%
-15%
VITAMIN E 400 I.U. Capsules
Natural vitamin E - high dose, high bioavailability

Average rating of 4.9 out of 5 stars

Content: 0.072 kg (€200.56* / 1 kg)

€14.44 €16.99

(€200.56 / 1 kg)
%
-15%
ASHWAGANDHA KOMPLEX capsules
Mental in Balance: Ashwagandha capsules + vitamin B1

Average rating of 4.8 out of 5 stars

Content: 0.0657 kg (€245.66* / 1 kg)

€16.14 €18.99

(€245.66 / 1 kg)
%
-15%
FOLIC ACID tablets
400 μg folic acid in 1 daily tablet

Average rating of 4.8 out of 5 stars

Content: 0.0207 kg (€410.14* / 1 kg)

€8.49 €9.99

(€410.14 / 1 kg)
-15%
FAMILY IMMUN AKTIV micronutrient concentrate
Strengthening the immune system - for children and adults

Average rating of 5 out of 5 stars

Content: 0.3 L (€61.10* / 1 L)

€21.24 €24.99

(€70.80 / 1 L)

If you have any questions or need advice, please contact us.

Call us at:
0800 678 7997

Write us a message here

Use our chat at the bottom left

Search our FAQs here

10% FÜR DICH

Jetzt zu unserem Newsletter anmelden
und einen 10% Gutschein* sichern.

Es ist ein Fehler aufgetreten. Bitte versuche es erneut.

Eine Abmeldung vom Newsletter ist jederzeit möglich.
Weitere Informationen findest du unter Datenschutz.
*Nur ein Rabatt pro Kunde und Bestellung einlösbar. Ab einem Bestellwert von 29€.

Vielen Dank!
Dein 10% Gutscheincode wird dir per E-Mail zugesendet.